2017 Yılında da Yeniden Yetkiliyiz
26 Mayıs 2017, Cuma

Sağlık-Sen Bursa Şubesi 15 Mayıs 2017 tarihinde yapılan üye sayımlarının ardından ilk İl divan Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi. Bursa genelinde 7678 üyesi ile yetkisini sürdüren Sağlık-Sen bu mutluluğu teşkilatlarını bir araya getirdiği toplantı ile paylaştı.

İl Divan Kurulu Toplantısında öncelikle Şube Başkan Yardımcısı Erkan BAŞTAR, İl Genelinde ve kurum bazında üye sayılarını değerlendirdi. 2016 yılında 7469 olan üye sayısı 209 çalışanın Sağlık-Sen ailesine dahil olması ile  2017 yılında 7678' e ulaştı. Toplantıda teşkilata hitap eden Şube Başkanı Gökhan YÜNKÜL, Sağlık-Sen Türkiye genelinde ve Bursa’da yetkili sendika olduğunu ve bunun en büyük mimarlarının gece gündüz demeden, fedakarca mücadele eden Sağlık-Sen teşkilatlarını olduğunu vurguladı. YÜNKÜL; “Sahada ciddi efor sarf ederek çalışanları sendikalı olmaya ikna eden temsilci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ancak burada şunu da vurgulamak istiyorum memur sendikalarında sendikalı olan ile olmayanın farkının olması gerekir. Bu fark sendikaya üyeliği teşvik edici düzeyde olursa bizler de teşkilatlarımız ile çabamızı çalışanlarının sorunlarının çözümüne daha fazla yoğunlaştırabiliriz. 2017 yılı Toplu Sözleşme görüşmelerinde bu konunun gündeme gelmesi için Genel Merkezimize önerilerimizi ilettik. Değerli arkadaşlar, sağlık çalışanlarının sendikamıza teveccühlerinin altında yatan en önemli sebeplerden birisi de siz değerli teşkilat mensuplarımızın kurumlarınızdaki temsil yeteneğinizdir.  Sendikamızın elde ettiği kazanımların sahada anlatılması ve uygulamadaki yansımlalar da sendikamıza teveccühü artırmaktadır. 15 Mayıs sürecinde bizler sadece yaptıklarımızı anlattık ve çalışanları sendikamıza davet ettik, ancak bu süreçte sendikacılığı dar ideolojik kalıplara mahkum eden bazı sendikaların ithamları ve bizim elde ettiğimiz kazanımları sahiplenme çabaları, sendikamıza olan ilgiyi engelleyememiştir. Bizler elde ettiğimiz bu sonuçla 2018 hedefimizi 8000 üye olarak belirliyoruz.

Değerli  arkadaşlar, önümüzde Temmuz ayında gerçekleşecek olan Toplu Sözleşme görüşmeleri var. Bu toplu sözleşme sürecinde sendikamız saha çalışması kapsamında yaptığı anketle çalışanlarının nabzını tutmuştur. Anket sonuçlarına yansıyacak olan talepler şüphesiz ki en masaya getireceğimiz en önemli taleplerimiz olacaktır. Özellikle ek ödeme sorunu ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması konusu başta olmak üzere yıpranma payının tüm çalışanları kapsaması ve kapsamı da önemli gündem  maddelerinden birisi olacaktır. Temennimiz 2017 Toplu Sözleşme Sürecinin çalışanları için bol kazanımla sonuçlandırılmasıdır.

Toplu sözleşme dışında temmuz ayında önemli olan bir diğer gündem maddesi de sağlık kurumlarının yöneticilerinin sözleşme sürecinin sona ermesi ile yeni sözleşme sürecinin başlamasıdır. Bu noktada sendikamızın en önemli önceliği liyakat esaslı tercihlerin yapılması yönündedir. Sağlık-Sen olarak bu konunun da takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarını doğrudan ilgilendiren bu konuya kayıtsız kalmamız söz konusu olamaz.  Yeterli liyakata haiz  yöneticilerin  insan kaynakları yönetiminde gösterecekleri başarı sağlık çalışanları ve vatandaş memnuniyeti artıracaktır. Bir sendika olarak en büyük beklentimiz de bu yöndedir.

Değerli arkadaşlarım,  sendikamızın Bursa’da yetki aldığı bu süreçte verdiğiniz destekler için tekrar teşekkür ediyor, bu başarının mimarı olan siz değerli dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo