Kreş Talebimizin Temelleri Atıldı
28 Mart 2017, Salı

Sağlık-Sen Bursa Şubesi tarafından 2014 yerel seçimleri öncesi Yıldırım Belediye Başkan adayı olan İsmail Hakkı Edebali’nin sendikamızı ziyaretinde Şube Başkanı Gökhan Yünkül tarafından sağlık çalışanları adına kreş talebinde bulunuldu. Talebin yerine getirilmesi için söz veren Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile birlikte Şube Başkanımız da konunun takipçisi oldu. Sağlık çalışanlarının sabırsızlıkla beklediği kreş binasının temel atma töreni bugün Yıldırım Belediyesi tarafından, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kampüsünde gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, sağlık çalışanları adına gerçekleştirilen bu anlamlı projede birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Edebali; “Belediye Başkan adaylığımız döneminde ziyaret ettiğimiz Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, Bursa’da, özellikle Yıldırım bölgesinde kreş ihtiyacının elzem olduğunu söyleyerek, Belediye Başkanı olmamız halinde o zaman ki adı Şevket Yılmaz Hastanesi olan hastane kampüsüne kreşin yapılmasını önermişti. Bizler de bu öneriyi yerinde bularak bugün burada verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık çalışanlarının önemli bir kısmını kadın çalışanlar oluşturmaktadır. Kadın çalışanlarının akıllarının çocuklarında kalmadan rahat bir ortamda çalışa bilmeleri için bugün temelini atacağımız  bu tesisin tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kreşimiz modern bir yapıya sahip olacak, 1500m2 kapalı alan, 3 katlı olacak. Yaklaşık 1 triyona mal olacak. İnşaallah sağlık tesislerimizin için bundan sonra da elimizden gelen desteği sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Törende sağlık çalışanları adına Sağlık-Sn Şube Başkanı Gökhan Yünkül, Yıldırım Belediye Başkanı Edebali’ye, hediye takdiminde bulundu.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo