OCAK AYI İL DİVAN TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
20 Ocak 2018, Cumartesi

Sağlık-Sen Bursa Şubemizin Ocak ayı il divan toplantısını Merinos Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdik. Toplantıya İlçe Başkanlarımız ve İlçe yönetimlerimiz ile temsilcilerimiz ve gönüldaşlarımız katıldı. Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL sendikamızın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Her zaman üyesi için çalışan bir teşkilat olduğumuzun altını çizen YÜNKÜL " sendika olarak gücümüzü üyemizden alıyoruz. Bu gücü de en doğru şekilde yine üyelerimizin hak ve menfaatleri için kullanıyoruz. Sağlık-Sen Bursa Şubemizin değerli teşkilat mensupları da bu bilinç ile gece gündüz demeden çalışıyor. Her koşulda üyemizin yanında yer alıyoruz. Onların dertleri ile dertleniyoruz. Bu sebeplede her geçen gün daha fazla büyüyen bir aile oluyoruz. Bu sebeple teşkilatımızın çok değerli İlçe Başkanlarına ve ve yönetimlerine ayrıca kurum temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu büyük ve değerli ailenin bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Her geçen gün artan üye sayımızı yapacağımız saha çalışmaları ile daha da arttırarak her bir sağlık ve sosyal hizmet çalışanına ulaşacağız. Bu büyük aileye onlarında katılmasını sağlayacağız." dedi. 

YIPRANMA PAYI HAYATA GEÇİRİLMELİDİR

Şube Başkanımız YÜNKÜL yıpranma payı konusunada değinerek, " yaşadığımız bu zorlu dönemi ancak bir ve beraber olursak aşabiliriz. Türkiyede yaşayan her bireyin sorumluluğu var. Bu sorumlulukta ülkemiz için çalışmak ve daha güçlü ve müreffeh bir ülke olmasını sağlamaktır. Bizler sağlık çalışanları olarak gece gündüz demeden ülkemizin vatandaşlarına hizmet ediyoruz. Çok zorlu şartlar altında görev yapıyoruz. Görevimizi yaparken yaptığımız işin ne kadar kutsal bir görev olduğunu asla aklımızdan çıkarmıyoruz. Yaptığımız işin ne kadar yıpratıcı olduğu ortadadır. Sağlık çalışanlarının bu anlamda yaptığı hizmetin maddi karşılığı yoktur. Bu sebeplede sağlık çalışanlarının haklı beklentileri olan başta yıpranma payı olmak üzere taleplerinin karşılık bulması için bizler sendika olarak her platformda mücadelemize devam ediyoruz. Hükümetten de beklentimiz artık sağlık çalışanlarına söz verilen yıpranma payının bir an önce hayata geçirilmesidir." dedi.

BEKLENTİMİZ ADALETTİR

Sağlık sektöründe uygulanan genel sekreterlik uygulamasında yaşanan sorunlarada değinen YÜNKÜL, "Bursa olarak genel sekreterlik uygulaması ile 5 yıl kaybettik. Sağlık kurumlarının neredeyse tamamında ciddi sorunlar var. Sağlık kurumlarının tek çatı altında toplanması ile bu sorunlarında hızlı bir şekilde çözüleceğine inanıyoruz. Yeni atanan yöneticlerimize başarılar diliyoruz. Buradan açıkça şunu ifade ediyorum ki, tüm yöneticilerimizden beklediğimiz şey adil olmalarıdır. Adaletin olmadığı yerde huzurlu bir çalışma ortamının olması mümkün değildir. Zaten zor şartlar altında çalışan sağlık personelinin ayrıca bir haksızlığa tahammülü yoktur. Adalet olmazsa olmazımızdır" dedi. 

İl Divan Toplantımızın sonunda çeşitli nedenler ile temsilcilik görevinden ayrılan arkadaşlarımıza sendikamıza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.   
  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo