14 MART TIP BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
15 Mart 2018, Perşembe

14 Mart Tıp Bayramı, Sağlık-Sen Bursa Şubesi tarafından düzenlenen programla kutlandı. Programa Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Gülten Doğrul, Bursa Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri  Başkanı Doç.Dr.Mehmet Demir, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Yüksel Özkan, Bursa Diş Hastanesi Başhekimi Lütfi Çiftci, Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt.Oktay Kahveci, Memur-Sen'e bağlı sendikaların Bursa Şube Başkanları, kurum yöneticileri ve teşkilatımızın güzide temsilcileri katıldı.

Programda Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse ve Bursa Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri  Başkanı Doç.Dr.Mehmet Demir selamlama konuşması yaparak 14 Mart Tıp Bayramı ve yapılan programla ilgili görüşlerini ifade ettiler.

Programda konuşma yapan Şube Başkanı Gökhan Yünkül, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak,Sağlık-Sen'in, 7 Gün 24 Saat insanımıza hizmet veren fedakar sağlık çalışanlarının yanında olduğu ifade etti. Yünkül ;"Sağlık-Sen kurulduğu günden beri daima hakkın, adaletin ve milletin değerlerinin yanında yer aldı. 28 Şubat karanlığını yaşadığımız günlerde bir avuç olan üyesi ile Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatları hakkı haykırdı. İçinde bazı sendikalarında bulunduğu 5’li çetelere inat milletin yanında, milletin değerlerine savaş açanların karşısında oldu. Gün geçtikçe büyüyen teşkilatımız 27 Nisan e-muhtırası verildiğinde meydanlara indi. Darbeci zihniyete ev sahipliği yapan sendikalara inat, artık 28 Şubat benzeri bir darbe girişiminin olmaması için ortak akıl mitingleri düzenleyerek askeri oligarşinin alıştığı "emredersiniz komutanım", tavrı yerine "darbelere geçit yok", "milli iradenin yanındayız" dedi. Gün geçtikçe büyüyen Memur-Senimiz 1 milyon üye sayısına ulaştı. Rahmetli kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İNAN'ın tohumunu attığı sendikamız büyük bir çınara dönüştü. 15 Temmuz alçak FETO darbesinin gerçekleştiği gün tüm teşkilatları ve üyeleri ile darbenin ilk anından itibaren darbeye dur demek için tüm gövdesini tankın, uçakların silahların önüne attı. Aynı dakikalarda darbeye üstü örtülü destek veren ve teşkilatımızı meydanlara davet ettiğimiz için bizi eleştiren sendikalara karşı yine milli iradenin, hakkın, hukukun yanında oldu. Ülkemizi karanlığa gömmek isteyen çapulculara karşı dur dedi. Bu karanlık gecede Memur-Sen teşkilatlarımızdan 3 şehidimiz ve bir çok yaralı gazimiz oldu. Allah hepsinden razı olsun. Evet Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatlarımız ülkemizin en sıkıntılı döneminde her zaman taşın altına elini değil gövdesini koyan büyük bir teşkilattır.

Sağlık sektöründe çalışmak gerçekten çok zor. İnsan yaşamı için çalışan sağlık çalışanları, şüphesiz ki kutsal bir vazife yerine getirmektedir. Bugün Afrin'de verilen mücadelenin ön saflarında yer alan kahraman Mehmetçiğimizin hemen arkasında da kahraman sağlık çalışanlarımız vardır. Bir felaket yaşandığında eşini, çocuğunu bırakıp yardıma koşanların başında yine sağlık çalışanları vardır. Bundan dolayı bizlerde sendika olarak onlar için ne kadar kazanım elde edersek edelim azdır ve elde ettiğimiz tüm haklar onlara analarının ak sütü gibi helaldir.

Kazandığımız hakları asla yeterli görmüyoruz. Daha önümüzde çözülmeyi bekleyen bir çok sorun var. Özellikle sağlık çalışanlarının hak ettiği ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü verdiği yıpranma payı hakkının alınması için yaklaşık 4 yıldır verdiğimiz mücadelenin inşallah bu yıl mutlu son ile sonuca ulaşacağını umuyorum. Ek ödemelerdeki adaletsizliğin son bulması, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, daha insani koşullarda yaşamak için emekli maaşının arttırılması, sağlıkta şiddet olaylarının son bulması, çalışma şartlarının daha iyi olması gibi önemli konularda da bugüne kadar verdiğimiz sendikal mücadelemiz bundan sonrada devam edecektir.

 

Bugüne kadar verdiğiniz tüm destekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, programımıza tekrar hoş geldiniz diyor saygılarımı sunuyorum."dedi.

Program Serdar Tuncer'in enfes şiir ve türkü dinletisi ile devam etti. program sonunda Serdar Tuncer ve diğer katılımcılara hediye takdim edildi. Program sonunda sendikamızın kıymetli üyelerinden olan ve geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Dörtçelik Çocuk Hatalıkları Hastanesi Otelcilik Hizmetleri Müdürü merhum Muammer Kaydul'un eşine ve kızına hediye takdimi yapıldı.

 

 

 

 

 
  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo