GENİŞLETİLMİŞ İL DİVAN TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
19 Mart 2018, Pazartesi

Sağlık-Sen Bursa Şubemizin Genişletilmiş İl Divan Toplantısını Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Mustafa Örnek, Abdülaziz Aslan’ın katılımı ile gerçekleştirdik.  

Şubemiz teşkilatı ve misafirlerimizin yoğun katılım gösterdiği il divan toplantımızın açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL Bursa Şubemizin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında Türkiye'nin Afrin harekatına dair görüşlerini de paylaşan YÜNKÜL; "Ülke olarak Suriye'de önemli bir mücadele sürdürmekteyiz. Sınırlarımız boyunca uzanan bir çok terör tehdidine karşı ve Suriye'de ki mazlum halkın yanında yer almak adına yürütülen operasyonlar bir aydan fazladır devam etmekte. En son avrupa birliği parlamentosunun yaptığı çekilin çağrısı ile beraber aslında yapılan harekatın önemi de bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yüz yıllarca Osmanlı'nın adalet ile hükmettiği topraklarda Osmanlı'nın dağılması ile beraber kaos hiç eksik olmamıştır. Yıllarca beraber kardeşçe yaşayan halklar emperyalist oyunlar ile bir birine düşmüş, gerçek düşmanı unutmuş ve bir birlerini katletmeye başlamıştır. Gerek islam coğrafyasında gerekse sömürülen diğer coğrafyalarda yaşananlara karşı gerçekten irade koyan tek ülke Türkiye'dir. . İstanbul ne kadar bizimse Kudüs'te o kadar bizimdir. Bursa ne kadar bizimse Şam'da Halep'te o kadar bizimdir. Hakkari ne kadar bizimse Musul ve Kerkük o kadar bizimdir. Zulmün olduğu her yerde zulmü bitirmek için çaba göstermek hem insani hemde İslami bir vazifedir." dedi.

Şubemizin son 4 yıl içerisindeki faaliyetleri hakkında detaylı bilgi veren Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL başta Genel Başkanımız Metin MEMİŞ ve Genel Başkan Yardımcılarımıza ve tüm katılımcılara teşekkür etti. 

Adaletsiz Döner Sermaye Personelin Motivasyonunu Düşürüyor

Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Metin MEMİŞ Sağlık-Sen kazanımları hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Genel Başkanımız Metin Memiş, döner sermaye sisteminin adaletsiz olduğuna dikkat çekerken bu konuda gerekli adımların biran önce atılması gerektiğini söyledi. Sağlık çalışanlarının şuan ki döner sermaye sistemi nedeniyle mağdur edildiğini belirten Metin Memiş, “Adaletsiz döner sermaye uygulaması yüzünden şu anda sağlık çalışanları arasında iş motivasyonu bozulmuş durumda” dedi.  Sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde hizmet verdiğini hatırlatan Memiş, sağlıkta memnuniyet oranının her geçen gün artmasına rağmen sağlık personellerinin çalışma şartlarında iyileşme olmadığını ifade etti. 14 Mart Tıp Bayramı’nda Külliye’de gerçekleşen programda Cumhurbaşkanının sağlık çalışanları için önemli açıklamalar yaptığını söyleyen Memiş, “İnşallah hem döner sermaye sistemindeki sorunları aşacağız hem de yıpranma payının söz verildiği gibi tüm sağlık çalışanları için çıkmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Programın ardından Bursa Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL sendikamıza yeni üye olarak katılan 300 çalışanımızın üyelik formlarını Genel Başkanımıza takdim etti.     

Programın sonunda Genel Başkanımız Metin MEMİŞ ve Toplu Sözleşme ve Mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mustafa ÖRNEK temsilcilerimizin sorularını cevapladı.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo