YÜNKÜL KARACABEY TEMSİLCİLİĞİMİZİN PROGRAMINA KATILDI
12 Mayıs 2018, Cumartesi

Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL Karacabey İlçe Başkanlığımız tarafından hazırlanan Ebeler Hemşireler anneler günü programına katıldı. AK Parti İlçe Başkanı Erdem İŞÇAN, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan ÇİĞDEM, Karacabey Devlet Hastanesi Başhekim Uz.Dr. Arif BALCI, hastane yöneticileri, sağlık çalışanları ve aileleri katıldı. Programda bir konuşma yapan Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL tüm ebelerin, hemşirelerin ve annelerin gününü kutladı. Sağlık çalışanlarının sorunlarına da değinen YÜNKÜL yıpranma payının bir an önce çıkması için sendika olarak çalışmalarımızın devam ettiğini belirtti.  

YIPRANMA PAYI VE EK ÖDEMEDEKİ SORUNLAR BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ

Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL " Hemşirelik mesleği bilimsel bir disipline sahiptir. Bu nedenle hemşireliğin yardımcı sağlık personeli olarak tanımlanması doğru değildir. Sağlık çalışanlarının ortak sorunlarından birisi de yıpranma payıdır. Büyük çoğunluğu kadın olan sağlık çalışanları 7 gün 24 saat çalışmasına karşın yıpranma payı alamamaktadır. Konuyu ısrarla gündeme getirdik ve ilk olarak bunun sözünü aldık. Uzun uğraşlarımız sonucu yıpranma payı TBMM aşamasına gelmiş bulunmaktadır. Yıpranma payı bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde yasalaşmalı, sağlık çalışanlarının önemli bir talep ve beklentisi hayata geçmelidir. Mevcut performans sistemi adaletli değildir. Bir an önce Sağlık Bakanlığı tüm çalışanları memnun edecek yeni bir düzenleme yapmalıdır. Ayrıca ek ödemelerde emekliliğe yansıtılarak önemli bir mağduriyet giderilmedir" şeklinde konuştu.

KREŞ KONUSUNDA ADIM ATILMALI

Sağlık personelinin ve sendikamızın önemli bir talebi olan kreş konusuna da değinen Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL "Çalışanlarının büyük bir kısmını kadınların oluşturduğu sağlık alanında yaşanan en büyük sorunlardan birisi de kreş sorunudur. Mevcut kurum ve kuruluşların bazılarında halen kreş bulunmaması büyük sorunlara yol açmaktadır. Sağlık-Sen olarak konuyu gündeme getirdik ve bunun da sözünü almıştık. Bakanlık ilk olarak, mevcut kurumlardan kreşi olmayan yerlerde kreş açılması, yeni yapılacak tesislerde de mutlaka kreşe yer verilmesi konusunda bir yazı yayınladı. Bunun yanı sıra, 24 saat esasına göre hizmet veren kurumlarda kreş hizmetinin de 24 saat verilmesi gerekmektedir. Bu konuda da çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAK ETTİĞİ DEĞERİ ALACAK

Programda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Erdem İŞÇAN "Sağlık-Sen'in bugün düzenlemiş olduğu bu programda sizlerle bir arada bulunmaktan memnuniyet duydum. Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığı ödenemez. Bizler iktidar partisi olarak bir yandan vatandaşın memnuniyetini arttırmaya çalışırken bir yandan da sağlık çalışanlarının özlük haklarının daha iyi olması için çaba gösteriyoruz. Eminim ki kısa zaman içerisinde sağlık çalışanlarımız hak ettikleri değeri fazlasıyla göreceklerdir" dedi.

Programda ayrıca hastane başhekimi Uz.Dr. Arif BALCI'da bir konuşma yaparak sağlık çalışanlarının ebeler, hemşireler ve anneler gününü kutladı.

ENGELLİLER HAFTASI

Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL Engelliler Haftası münasebetiyle Karacabey Engelliler Derneğini de ziyaret etti. Ziyarette dernek Başkanı Kağan ERDEM'den derneğin çalışmaları hakkında bilgiler alan YÜNKÜL dernek üyelerine gül takdim etti.

ANNELER GÜNÜ

Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL Karacabey programının sonunda İlçe Yönetim Kurulu üyemiz Ali Rıza ÇEKMEZ'in 90 yaşına yaklaşan annesi Emine ÇEKMEZ'i ziyaret etti. Emine Hanımın anneler gününü kutlayarak sağlık ve afiyet dileklerinde bulunan Şube Başkanımız hediye takdim etti ve hayır dualarını aldı.    

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo