HAZİRAN AYI İL DİVAN TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
04 Haziran 2018, Pazartesi

Sağlık-Sen Bursa Şubemizin Haziran ayı il divan toplantısını teşkilatımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirdik. Programa AK Parti milletvekili aday Uz.Dr.Mustafa ESGİN, AID (Uluslararası Doktorlar Birliği) Genel Başkanı Uz.Dr.Mevlüt YURTSEVEN, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk AY, Sağlık ve Sosyal Hizmet kurumlarımızın yöneticileri, ilçe başkanlarımız ve iş yeri temsilcilerimiz katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL programa katılan herkese teşekkür ederek 15 Mayıs sürecinde şubemizin üye sayısını arttırarak büyümesinde emeği geçen İlçe Başkanlarımız, İş yeri temsilcilerimiz ve ilçe yönetim kurulu üyelerimize teşekkür etti. Güncek konularda sendikamızın görüşlerini de açıklayan YÜNKÜL 24 Haziran seçimlerinin sadece Türkiye'yi ilgilendirmediğini tüm mazlum coğrafyaları ilgilendiren önemli bir seçim oluğunu vurguladı. Seçimlerde yapılan vaatlerede değinen YÜNKÜL " Cumhurbaşkanımızın verilmesi sözünü verdiği 3600 ek gösterge sağlık çalışanları açısından çok önemlidir. Yıllardır talepte bulunduğumuz bir konunun masaya getirilmiş olması bizler açısından memnuniyet vericidir. İnşallah bununla birlikte yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması sorunlarının da çözümünü bekliyoruz. Bursa'dan AK Partiden aday olan Sayın Mustafa ESGİN'in adaylığını önemsiyoruz. Çünkü kendisi sağlık camiası içerisinde yer alan ve yıllarca sağlık teşkilatının içerisinde çalışan birisidir. Sağlık çalışanlarının sorunlarını yakınen bildiği için milletvekili olduktan sonra bu sorunların çözümü için sağlık çalışanlarına her zaman detsek vereceğine inanıyoruz. Bizler her zaman üreten tarafta olduk. Bundan dolayı seçimimiz yaparken de kim ne vaat ediyor ona bakıyoruz. Bazıları yapılanları bozacağını ifade ederek propaganda yürütüyor. Ancak Sağlık-Sen teşkilatları yapılanı bozandan değil, taş üstüne taş koymak için geleni seçecektir. Bu seçim istikrarlı bir Türkiye için önemlidir ve bundan dolayı bizler tercihimizi yaparken bunu göz ardı etmeyeceğiz." dedi. 

Programda selamlama konuşması yapan AID Genel Başkanı Uz.Dr. Mevlüt YURTSEVEN Sağlık-Sen camiası ile bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek Uluslararası Doktorlar birliği ve Sağlık-Sen olarak ortak projeler üreteceklerini insanlığa hayır işlerinde birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağını belirtti. 

Programa katılan AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Uz.Dr. Mustafa ESGİN programa davet edildiği için teşekkür ederek; "yıllardır Sağlık-Sen Bursa Şubesinin başarılı çalışmlarını yakından takip ediyorum. Sizin içinizden çıkan, bu camianın bir ferdiyim. Mecliste sizlerin sesi olacağım. Sağlık alanında yaşanan sorunların çözümü için sizlerle birlikte çalışacağız. 3600 ek göstergenin çıkması, yıpranma payı sorununun ve ek ödemeler ile ilgili yaşanan sıkıntıların çözümü için elimizden geleni yapacağımı bilmenizi isterim. Sağlık-Sen'in ortaya koyduğu görüşleri önemsiyoruz ve sürekli istişare halinde olacağız. Bu seçimler Türkiye için ne kadar önemli ise tüm İslam coğrafyaları içinde o kadar önemlidir. Bizler her zaman mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. AK Parti teşkilatlarında yöneticilik görevlerimde 2007 yılı referandumunda Cumhurbaşkanını halkın seçmesi, 2010 referandumunda özgürlüklerin genişletilmesi, 2017 referandumunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi için mücadele ederken Sağlık-Sen ile omuz omuza çalıştım. Bugüne kadar bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum" dedi. 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo