Sağlık Çalışanlarına Hak Ettikleri Değer Verilmelidir
30 Ocak 2017, Pazartesi

Sağlık-Sen Bursa Şubemizin Genişletilmiş İl Divan Toplantısı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Sağlık-sen Üniversite Şube Başkanı Eser YILDIRIM, Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı İlyas KAYA, İHH Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Halil ASA ve Ebubekir ARMAĞAN ile birlikte sendikamızın ilçe başkanları ve iş yeri temsilcilerinin katıldığı programın açılış konuşmasını Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL yaptı.

Yaptığı konuşmada sağlık ve sosyal hizmet alanında ki güncel konulara  ve son güncel konulara değinen Şube Başkanımız YÜNKÜL özellikle son dönemde sağlık kurumlarında yaşanan personel eksikliğine ve ek ödemelerde yaşanan sorunlara değindi. Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL konuşmasında " sağlık çalışanları verdikleri hizmet kalitesinin sürekli artması için gece gündüz demeden büyük bir fedakarlık ile çalışıyor. Bu anlamda hasta memnuniyetinin bugün ciddi manada artmasının en önemli sebebi sağlık çalışanlarının öz verili ve gayretli çalışması olduğu unutulmamalıdır. Hastanelerimizde ciddi bir personel eksikliği söz konusu. Bu konuda sağlık çalışanlarından sürekli şikayetler almaktayız. Hastanelerde özellikle hemşire eksikliği nedeniyle ciddi bir iş yükü artışı olduğunu görüyoruz. Bir çok hastanede bu eksiklik sebebi sağlık çalışanlarımız 70-80 saati bulan fazla mesai yapmaktalar. Bu personel eksikliği nedeniyle ağır iş yükü altında ezilen sağlık çalışanları daha da fazla yıpranmakta. Bundan dolayı sağlık yöneticilerimizin bu sorunun çözümü için bir an önce harekete geçmesi gerekiyor. Bu kadar ağır iş yükü altında ezilen sağlık çalışanlarımız maalesef bir yandan da ekonomik sorunlar altında ezilmektedir. Sağlık-Sen olarak toplu sözleşmede aldığımız sabit ek ödeme hakkı olmasaydı belki bugün bir çok hastanede çalışanlarımız ek ödeme alamayacaktı.  Bir çok sağlık kurumunda sabit dışı ek ödeme dağıtılamaması kabul edilecek bir durum değildir. Sağlık çalışanlarının alın terinin karşılığı mutlaka verilmelidir. Bu anlamda hem yerel yöneticilerin bu konuda daha hassas davranmalarını hem de Sağlık Bakanlığının adil bir ek ödeme yönetmeliği düzenlemesi yapmasını acil olarak bekliyoruz." dedi.

İHH Bursa Şubesi ile gerçekleştirilecek olan "Her Sağlık Kurumunun Yetimi Olsun" projesine de değinin Şube Başkanımız YÜNKÜL " Bugün ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde milyonlarca yetim çocuk bulunmakta. Sahipsiz kalan bu yetim çocuklarımız ya organ mafyalarının, ya insan kaçakçılarının ya da çocuk istismarcılarının eline düşmektedir. İnsani ve İslami bir vazife olarak bizlerin bu yetim çocuklara sahip çıkması gerekiyor. Bugüne kadar ülkemizde ve dünyada nerede bir mazlum olsa yardım elini uzatan Sağlık-Sen Bursa Şubesinin teşkilatı ve üyelerinin bundan sonrada aynı şefkat ve merhametle bu projemize destek vereceklerine inanıyorum. Sadece ayda 100 TL ile bir yetimi kurtarabiliriz. Bunun için gerekli hassasiyeti gösterecek tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız ile sağlık kurumlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum" dedi. 

Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL'ün konuşmasının ardından İHH Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Halil ASA ve Ebubekir ARMAĞAN yetim projesi ile ilgili sunum gerçekleştirerek konu hakkında bilgiler aktardı.   


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo