YARDIMLARIMIZ SURİYE'YE YOLA ÇIKTI
28 Eylül 2018, Cuma

Memur-Sen Bursa İl Temsilciliğimiz ile İHH Bursa Şubesi arasında imzalanan protokol kapsamında toplanan yardımlar, bugün dualar ile Suriye'ye yola çıktı. İHH Bursa Şubesi tarafından düzenlenen uğurlama törenine İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin KAPTAN, Memur-Sen İl Temsilcisi Gökhan YÜNKÜL, Memur-Sen'e bağlı Şube Başkanları, çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve İHH gönüllüleri katıldı.

Törende konuşma yapan Memur-Sen Bursa İl Temsilcimiz ve Sağlık-Sen Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL; "Dün olduğu gibi bugün de Memur-Sen camiası olarak mazluma el uzatmaya devam ediyoruz. "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" diyen bir ümmetin nesilleri olarak, her zaman mazlumun yanında yer alıp, masum halkın katledilmesine, açlığa ve soğuğa terk edilmesine razı olmayan bir anlayışla yardımlarımızı sürdüreceğiz. Yaptığımız protokol ile, Memur-Sen camiası olarak, Suriye halkına yardım etmemiz için, bize bu imkanı sunan İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin KAPTAN'a ve yönetimine, yardımda bulunan Sendikalarımızın Şube Başkanlarına ve Memur-Sen üyelerine teşekkür ederim."dedi.

İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin KAPTAN yaptığı konuşmada; "Bugün Suriye'de tam bir insanlık dramı yaşanmakta, bu nedenle dünyanın heryerinde olduğu gibi Suriye'de de zulme uğrayan insanların yanında yer almak, yaralarına bir nebze olsun merhem olmak tüm insanlığın görevi olmalıdır. Biz, İHH olarak bu bilinçle hareket ediyor, hayırsever gönüllülerimizin yardımlarını mazlum Suriye Halkı ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu yardımlar için, gösterdikleri hassasiyetten ve çabalarından dolayı bir kez daha Memur-Sen üyelerine ve hayırsever işamdalarımıza  teşekkür ediyorum" diyerek, Suriye'ye gönderilecek olan tırların, açlıkla karşı karşıya kalan Suriye Halkı için hayati önem arzettiğini vurguladı.  

Konuşmaların ardından, törene katılan İl Müftü Yardımcısının yaptığı dua ile yardım tırları Suriye'ye gitmek üzere uğurlandı.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo