ŞUBEMİZDEN ÖĞRENCİLERE KİTAP DESTEĞİ
25 Ekim 2018, Perşembe

Sağlık-Sen Bursa Şubemizin Bursa Devlet Hastanesinde görev yapan üyeleri anlamlı bir çalışmaya imza attı. Devlet Hastanesi temsilcilerimizin önderliğinde hastanede görev yapan üyelerimizden ilkokul öğrencilerine hediye edilmek üzere kitap talebinde bulunuldu. Yapılan çağrımıza büyük bir memnuniyetle destek veren üyelerimizden gelen toplan 650 kitap Balabanbey Dörtçelik İlkokulu öğrencilerine dağıtılmak üzere okul idarecilerine teslim edildi.

Kitapların tesliminde hazır bulunan Memur-Sen İl Temsilcimiz ve Sağlık-Sen Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL bu anlamlı organizasyonu gerçekleştiren Devlet Hastanesi temsilcilerimize ve destek olan kitap bağışında bulunan üyelerimize ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Yaptığı açıklamada okumanın önemine değinen YÜNKÜL; "Sağlık-Sen olarak sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz. Bir çok konuda teşkilat olarak çeşitli yardım kampanyaları düzenledik. Bursa Şubesi olarak 80 yetim sahiplendik ve onlara destek verdik. Devlet Hastanesi temsilcilerimiz böyle bir kitap desteği için organizasyon yapacaklarını söylediklerinde çok mutlu oldum. Bazı insanlarımızın imkanı varken okumuyor, bazı insanlarımız ve çocuklarımızda imkansızlıktan okuyamıyor. Bize düşen kitap ile çocuklarımızı buluşturmak. İnşallah bu güzel organizasyon örnek teşkil eder ve devamını diğer hastanelerimiz ile gerçekleştiririz" dedi.  

Okula teslim edilen kitaplardan bir kısmını öğrencilere dağıtan Memur-Sen İl Temsilcimiz ve Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL ve Bursa Devlet Hastanesi temsilcilerimiz öğrencilerle sohbet etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo