OCAK AYI İL DİVAN TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
12 Ocak 2019, Cumartesi

Sağlık-Sen Bursa Şubemizin Ocak ayı il divan toplantısı teşkilatımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Yönetim kurulumuz, ilçe yönetimlerimiz ve iş yeri temsilcilerimiz ile gerçekleştirilen toplantımızda gündem ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda konuşan Memur-Sen İl Temsilcimiz ve Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL, sendikamızın talebi doğrultusunda gündeme gelen sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak “3.600 ek gösterge, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği 4 meslek grubu olan sağlık çalışanları, öğretmenler, polisler ve din görevlileri olmak üzere tüm kamu çalışanlarına hakkaniyetli bir şekilde verilmelidir. Bunun için hem Sağlık-Sen Genel Merkezimiz tarafından hem de Memur-Sen Genel Merkezimiz tarafından gerekli çalışmalar ve mücadeleler sürdürülmektedir. 2018-2019 Yılı IV. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerimizde yer aldığı üzere tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ek göstergeleri 600 puan arttırılmalı, yardımcı hizmetler sınıfı gibi ek göstergesi bulunmayan meslek gruplarına da ek gösterge verilmelidir” dedi.

Konuşmasının devamında kamu görevlilerinin maaş zam oranına da değinen YÜNKÜL “2018 yılı genelinde ve özellikle de yılın ikinci altı aylık döneminde enflasyonun, maaş ve ücret geliriyle hayatlarını idame ettiren kesim üzerinde baskı oluşturduğu ve mağduriyet yaşattığı aşikârdır. 2019 yılı Ocak ayında maaşlara yansıtılacak enflasyon farkı, bu mağduriyeti gidermede yetersiz kalmıştır. 2018 yılı için hedeflenen enflasyon ile gerçekleşen enflasyon arasındaki dört katı aşan fark nedeniyle kamu görevlileri başta olmak üzere, ücretlilerinin enflasyon kaynaklı mağduriyetlerinin geçmişe etkili olacak şekilde tazminini sağlayacak bir uygulama ve düzenleme yapılmalı ve sabit gelirlilerin mağduriyeti biran önce giderilmelidir.” dedi.

Toplantıda, sendika üye çalışmaları ile ilgili olarak da konuşan Memur-Sen İl Temsilcimiz ve Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL, “Tüm kurumlarda yetkili sendika olmak için sürekli çalışmalıyız. Bu günler bizim için önemli. Sahada her zaman var olan teşkilatımızın biraz daha gayret göstermesi arzusundayız. Bizler, Mayıs ayı sendikacıları gibi sadece yetki döneminde ortaya çıkıp, yalan iftira ve aldatmacalarla sendikacılık yapamayız. Bizler sürekli sahadayız. Sendikacılık yaparken de ilkeli davranarak yapıyoruz. Bizim için en önemli konu çalışanların bize güvenidir. Asla bu güveni zedeleyecek söylemlerde bulunmadık bulunmayacağız. Bu güne kadar yaptığınız çalışmalar dolayısıyla tüm teşkilatımıza teşekkür ederim.” dedi.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo