ORHANELİ İLÇEMİZE ZİYARET
18 Ocak 2019, Cuma

Memur-Sen İl Temsilcimiz ve Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL ve Başkan Yardımcımız Erkan BAŞTAR Orhaneli ilçemize ziyarette bulundu. Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL öncelikle ilçe başkanımız Mehmet ÇOHADAR'dan sendikamızın çalışmaları ile bilgiler aldı. Ardından YÜNKÜL ve beraberindekiler Orhaneli TSM ve Orhaneli Devlet Hastanesini ziyaret etti. Ziyarette sendikamızın çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Gökhan YÜNKÜL sağlık çalışanlarının talep ve sorunlarını dinledi.

Şube Başkanımız YÜNKÜL; 3.600 ek gösterge ve ek ödemeler ile ilgili yaşanan sorunlar hakkında açıklama yaparak 3.600 ek gösterge çalışmasında tüm çalışanları kapsayan bir düzenleme yapılmasına vurgu yaparak "3.600 ek gösterge konusunu gündeme taşıyan ve takipçisi olan sendikamızdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği sözün bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz. Bu düzenleme yapılırken sadece 4 farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir 3600 ek gösterge çalışmasının yapılmasını bekliyoruz.  Tüm kamu çalışanlarının ortak sorunu olan emekli maaşlarının düşüklüğü de böyle bir düzenleme ile giderilecektir. Ek ödeme konusunda yaşanan sıkıntıları yıllardır gündeme getiriyoruz. Yamalı bohçaya dönen ve iflas eden ek ödeme sisteminde acilen değişikliğe gidilmeli ve çalışanların her ay 500 ila 1.000 tl kaybına sebep olan yönetmelik değiştirilmelidir." dedi.

Ziyaretler kapsamında Orhaneli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa ŞEN ve Mali İşler Müdürü Melik YILMAZ'ı da ziyaret eden YÜNKÜL çalışanların sorunlarını hastane idaresine aktardı.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo