KARACABEY İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİK
25 Ocak 2019, Cuma

Memur-Sen İl Temsilcimiz ve Sağlık-Sen Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL ve Sağlık-Sen Şube Başkan Yardımcımız Erkan BAŞTAR Karacabey ilçemizi ziyaret etti. İlçe Başkanımız Fatih ALPARSLAN'dan Karacabeydeki sendika çalışmalarımız hakkında bilgi alan Şube Başkanımız YÜNKÜL Karacabey Devlet Hastanesinde görevli sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Ziyarette çalışanlara sendikamızın çalışmaları hakkında bilgiler veren YÜNKÜL sendikamızın bugüne kadar çalışanlar için en çok kazanım elde eden sendika olduğunu belirtti.

TARLADA İZİMİZ HARMANDA YÜZÜMÜZ VAR

Yıllarca yetkili sendika olarak masaya oturan malum sendikanın bugün yetki için çalışanlara gitmesine anlam verilemediğini belirten YÜNKÜL; "yetkili oldukları dönemde masadan kaçan, masadan bir kazanım dahi elde edemeyenler, bizi sarı sendika olarak suçlayanlar, bugün çalışanlara biz iktidarın ortağıyız bize destek verin diyerek bilinç altında yatan düşüncelerini ve sendikacılık anlayışlarını gün yüzüne çıkarıyorlar. Biz kurulduğumuz günden beridir hep çalışanların hakkını önceledik. Masada hep çalışanlar için mücadele verdik. Çözülemeyecek denilen bir çok sorunu Memur-Sen ve Sağlık-Sen çözdü. Bundan sonrada ALDATMAYAN ve ALDANMAYAN sendikacılık ilkemiz ile çalışmaya devam edeceğiz. Malum sendikanın yalanlar ile sağlık çalışanlarını kandırmaya çalıştığını görüyoruz. Ancak bizler sağlık çalışanlarının güvenini kaybetmektense yetkimizi kaybedelim diyoruz. Onun için dünde bugünde yarında DOSDOĞRU olmaya devam edeceğiz. Tarlada izimiz, çalışmamız var ve bugünde harmanda yüzümüz var " dedi. 

3.600 ek gösterge ve ek ödeme konusunda da değerlendirmeler yapan Sağlık-Sen Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL "3.600 ek gösterge konusunu gündeme taşıyan ve takipçisi olan sendikamızdır. 4. Dönem toplu sözleşmede tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına 600 puan ek gösterge artışı yapılması sendikamız tarafından talep edilmiştir. Emekli olan çalışanların maaş konusunda yaşadığı mağduriyeti gidermek için talebimizin takipçisi olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya duyarsız kalmaması ve söz vermesi bizleri mutlu etmiştir. Ancak bu konunun bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz. Bu düzenleme yapılırken sadece 4 farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir 3600 ek gösterge çalışmasının yapılmasını bekliyoruz.  Tüm kamu çalışanlarının ortak sorunu olan emekli maaşlarının düşüklüğü de böyle bir düzenleme ile giderilecektir. Ek ödeme konusunda yaşanan sıkıntıları yıllardır gündeme getiriyoruz. Yamalı bohçaya dönen ve iflas eden ek ödeme sisteminde acilen değişikliğe gidilmeli ve çalışanların her ay 500 ila 1.000 tl kaybına sebep olan yönetmelik değiştirilmelidir." dedi.

Ziyaretlerin ardından Karacabey Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Arif Kadri BALCI'yı makamında ziyaret eden Şube Başkanımız Gökhan YÜNKÜL sağlık çalışanlarının sahada yaşadığı sorunlar ile ilgili bilgi verdi. 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo