YENİ GENEL BAŞKANIMIZ SEMİH DURMUŞ
04 Mart 2019, Pazartesi

Sendikamızın 6. Olağan Genel Kurulu, Ankara’da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Mevcut Genel Başkanımız Metin Memiş’le Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş’un aday olduğu seçimde, delegelerimiz Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş’u genel başkan olarak seçti. Resmi olmayan sonuçlara göre, Semih Durmuş 170, Metin Memiş ise 134 oy aldı. Semih Durmuş’un genel başkan olarak seçildiği genel kurulda, Genel Başkan Yardımcılarımız İdris Baykan ve Abdülaziz Aslan’la birlikte İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Durali Baki, Mersin Şube Başkanımız Şemsettin Karadoğan, Kayseri Şube Başkanımız M. Faruk Doğan ve Muğla Şube Başkanımız Yusuf Dural genel başkan yardımcılıklarına seçildi.

Seçim öncesi delegelerimize ve salonu dolduran teşkilat mensuplarımıza Genel Başkan adayı olarak seslenen Semih Durmuş, Genel Kurulumuzun; hep birlikte kök değerlerimize yönelmenin, ortak iradeyle özümüze dönmenin, daha aksiyoner sendikal duruşla geleceğe yürümenin miladı olacağına inandığını söyledi.

Konuşmasında, “Önümüzdeki dört yılda; birliğimizi, birlikteliğimizi, kardeşliğimizi pekiştiririz, kuvvetlendiririz. Ortak akılla karar verme hasletimizi geliştiririz. Çatışmanın değil dayanışmanın zemini güçlenir. Güzel ahlak, sendikanın ve sendikacılığın temeli kabul edilir. Sendikal mücadelemizin zemini genişletilir. Örgütlenme kapasitemiz de, toplu pazarlık maharetimiz de yükselir.” Şeklinde konuşan Durmuş, Sağlık-Sen’in kuruluş tarihinin müstekbirler karşısında dirayeti kuşananların, bedeli ne olursa olsun adaletten yana olanların destanı olduğunu kaydetti. 

Sağlık-Sen’i ve Sağlık-Sen’lileri rakiplerinden farklı kılanın ahde vefa olduğunu söyleyen Semih Durmuş, bu onurlu,  erdemli ve soylu mücadeleyi başlatanlara selam olsun. Dava için akıl ve alın teri dökenlere selam olsun. Mücadeleye el, omuz ve yürek verenlere selam olsun. Kalemini, kelamını davaya hizmet mevziisine dönüştürenlere selam olsun. Memur-Sen’in kurucu iradesi, sendikacılığın aksiyoner erdemlisi, sendikal zeminin ahlaklı bilgesi Mehmet Akif İnan’dan, Allah razı olsun. Sağlık-Sen çırasını tutuşturan kurucu genel başkanımız Ahmet Aksu’dan, Allah razı olsun. Sendikamızı yetkiyle buluşturan Onursal Genel Başkanımız Mahmut Kaçar’dan Allah razı olsun. Görevi Mahmut Kaçar’dan devralan Metin Memiş’den geçmişten bugüne genel merkezde, şubelerde, temsilciliklerde görev alan bütün Sağlık-Sen’lilerden de Allah razı olsun” şeklinde konuştu. 

“Sendikamızın öze dönüş, geleceğe yürüyüşünü başlatacak yol arkadaşlarım; yol zemin, yolculuk eylem, yolcu ise öznedir” diyen Durmuş, her yolculuğun önemli olduğunu ve her yolculuğun bir adımla başladığını belirtti. İlk adımın değerli olduğunu söyleyen Semih Durmuş, “İlk adım önemlidir. Çünkü; yola çıkış kararının ilanıdır. İlk adım değerlidir. Çünkü; yolun ahkamının belirleyicisidir.  Yolculuğun rotasının ve yolcuların ahlakının şekillendiricisidir. Bizim yolumuzu kuranlar, yolculuğun ilk adımlarını atan yolcular; Adildi, erdemliydi, dürüsttü, ahlaklı ve faziletliydiler. Çünkü, özüne ve sözüne sadık Sağlık-Sen’liydiler. Nezih ve zarif insanlardı. Fikren yerli ve milli insanlardı. Birbirleriyle ilişkilerinde harbiydiler, hasbi ve samimiydiler. Daha iyisine, daha güzeline ve daha doğrusuna ulaşmak için heyecanlı ve gayretliydiler. Mazluma karşı merhametli, zalime karşı cesur ve heybetliydiler. Çünkü, özüne ve sözüne sadık Sağlık-Sen’li ve Memur-Sen’liydiler. Bu hasletleri temel değer sayan sendika olmak, gururdur. Bu değerlere dayalı sendikacılık yapmak, huzurdur. Bu değerler üzerinden sendikalı olmak, onurdur. Biz, bu gururu hep yaşamalı,  huzuru daim kılmalı, bu onuru daha geniş kitlelere yaymalıyız” şeklinde konuştu.  

Yeni yönetim kurulumuz şu şekilde oluştu:

Genel Başkan Semih Durmuş

Genel Başkan Vekili Durali Baki 

Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilat) İdris Baykan

Genel Başkan Yardımcısı (Maliye) Mahmut Faruk Doğan

Genel Başkan Yardımcısı (Basın-İletişim) Şemsettin Karadoğan

Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat) Yusuf Dural

Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Abdülaziz Arslan

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo