MEMUR-SEN BURSA'DA BÜYÜK BULUŞMA
20 Mart 2019, Çarşamba

Bursa Merinos Fuar Alanı’nda düzenlenen Teşkilat buluşmasına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Bem Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, İçişleri Eski Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Memur-Sen İl Temsilcisi Gökhan Yünkül, Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Memur-Sen’e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ve 2 bine yakın teşkilat mensubu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Bursa İl Temsilcimiz ve Sağlık-Sen Şube Başkanımız Gökhan Yünkül,"Memur-Sen ülkemiz ve tüm mazlum coğrafyalar için bir sivil toplum örgütü olarak mücadele ederken aynı zamanda sendikal faaliyetlerimizin merkezine üyelerimizi ve kamu çalışanlarımızı koyarak da sendikal mücadelesine devam ediyor. Hatırlarsınız bazı sendikalar yetkili olduğu dönemlerde masadan kaçmayı adet haline getirmişlerdi. Ancak Memur-Sen yetkili sendika olduktan sonra masada müzakere eden, gerektiğinde tavır koyan, sorun değil çözüm üreten bir sendikal anlayışı masaya hakim kıldı. Yetkili olduğumuz günden itibaren çözülemeyecek denilen onlarca sorunu çözen ve onlarca kazanım elde eden Memur-Sen ve bağlı sendikalarımızın bu başarılı çalışmaları neticesinde kamu çalışanlarının gönlünde yer bulduk. Çözüm bekleyen bir çok sorun olduğunun farkındayız. Ancak bu sorunlarında çözüm adresi yine Memur-Sen olacaktır. Bugün sahaya çıkıp Memur-Sen’e çamur atarak sendikacılık yapan malum sendikanın geçmişte yaptığı sendikacılığı herkes hatırlamaktadır. Tehditle üye aldığımızı, sarı sendikacılık yaptığımızı iddia eden bu malum sendika aslında kirli geçmişini bize yansıtmaya çalışmaktadır. Bizler kamu çalışanlarının gönlünü kazanmaya, üyelik formuna atılan imzayı bize teslim edilen bir emanet olarak görmeye devam edeceğiz. Aldanmayan ve aldatmayan sendikacılık yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Memur-Sen Genel Başkanımız Ali Yalçın, Memur-Sen’in hak arama mücadelesini hiçbir zaman vandallıkla yapmadığını ifade ederek “erdemli sendikal hareket, başladığı günden bugüne kadar hakkını aradı, haddini aşmadı, başkasının hukukuna girmedi, milletin yanında saf tuttu. Çünkü bu teşkilatın derdi millet, kendi millet, yükü yeniden medeniyettir. Onun için sizlere yürekten teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Üyelerin temel hak ve özgürlükleri, mali ve sosyal hakları başta olmak üzere, Türkiye’nin demokratik zemininin güçlenmesi, ülkenin üzerindeki vesayet gölgesinin kalkması, ham demokrasinin tam demokrasi olması için hep pozisyon aldıklarını, dik durduklarını, milletin iradesinin yanında olduklarını dile getiren Yalçın, şöyle devam etti: “Bu ülke bir daha kaybetmesin istiyoruz, istikrarlı yürüsün istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne omuz verişimizin, sahaya inip ter akıtışımızın altındaki hikaye bu.”

Toplantıya katılan Bursa Milletvekili Efkan ALA ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ yaptıkları konuşmada Memur Sen’e demokrasiye olan katkılarından dolayı teşekkür ettiler

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aile ve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo